top of page

Biz Kimiz ?

Bir anaokulunda var olmak çocukluk hayali olan Deniz Eğin, 1994 İzmir doğumludur. Lise eğitimini İzmir Atatürk Lisesi’nde tamamlamış, Yeditepe Üniversitesi’nde psikoloji okumuştur. Hayalini bir temele oturtma ihtiyacıyla üniversitede gelişim dersleri üzerine yoğunlaşmıştır. Bu ışıkta gözlem odaklı bir sistem kurmuştur.

 

Çocukların ihtiyaçlarına göre hazırlanan programlar ve hayalleri üzerine şekillenen etkinlikler bilişsel gelişimleri açısından faydalıdır. Her etkinlik öncesinde yapılan çember çalışmaları ve haftalık olarak yapılan vaka toplantıları çocuklar hakkında veri toplamada yararlıdır.

Neden Biz ?

  • Çocuklarımızın ihtiyaçlarını keşfederek gelişimlerine uygun aktivite ve ortam planlamasına bina ve sistem güncellemesi ile başladık.

  • Bir sınıfta bir çok faaliyetin dikkat süresi ve motivasyon için yetersiz olduğunu gözlemleyerek istasyon sistemini geliştirdik.

  • Çocuklarımızın ilgi alanlarını keşfetmek için geliştirdiğimiz bu yöntem ile çocuklarımız kendini ifade edebilen, bulunduğu ortama güven duyabilen kişiler olacak, huzurlu ve keyifli bir şekilde okulumuzdaki öğrenim süreçlerini tamamlayacaklardır.

  • 300 m2 alana kurulu üç tarafı bahçe olan okulumuzda fen-deney, oyun, sanat, drama, müzik ve kitap merkezleri bulunmaktadır. Bahçemizde yenidünya, zeytin, portakal, limon, mandalina, erik ve nar ağaçları yer almaktadır.

  • Kaliteli besin tüketimi konusunda hassas davrandığımız okulumuzda paketlenmiş/fabrika bandından geçmiş ürün kullanmayız.

  • Rafine şekerin metabolizmamızda açtığı hasarı bilerek çocuklarımızı damak lezzetlerini geliştirecek yeni tatlarla tanıştırırız. Çocuklarımız okulumuzda tam buğday un ile hazırlanmış mamuller tüketirler.

  • Okulumuzda temizlik malzemeleri ve sıvı sabunlar organik olanlardan tercih edilir.

  • Alanında deneyimli ve uzman kadromuzla geleceğin yetişkinlerine büyüme yolculuğunda rehber olduğumuz dünyamıza bekleriz.

anaokulu bahçesinde çocuklar çuval yarışı yapıyor
bottom of page