Hemen TIKLA-ARA!
0 505 846 30 77
Hemen TIKLA-YAZ!
Whatsapp Hattı

Hakkımızda

Merhaba! Şimdi size biraz kendimizden bahsedeceğiz.
Haydi tanışalım...

Vazgeçilmez Değerlerimiz

 • Özgüven
 • Yaratıcılık
 • Empati
 • Hayal gücü
 • Sorgulayıcılık
 • Nezaket
 • Güven duygusu
 • Eşitlik-Adalet
 • Cesaret
 • Bireysel farklılıklar
 • Yenilikçilik

Biz Kimiz?

Bir anaokulunda var olmak çocukluk hayali olan Deniz Eğin, 1994 İzmir doğumludur. Lise eğitimini İzmir Atatürk Lisesi’nde tamamlamış, Yeditepe Üniversitesi’nde psikoloji okumuştur. Hayalini bir temele oturtma ihtiyacıyla üniversitede gelişim dersleri üzerine yoğunlaşmıştır. Bu ışıkta gözlem odaklı bir sistem kurmuştur. Çocukların ihtiyaçlarına göre hazırlanan programlar ve hayalleri üzerine şekillenen etkinlikler bilişsel gelişimleri açısından faydalıdır. Her etkinlik öncesinde yapılan çember çalışmaları ve haftalık olarak yapılan vaka toplantıları çocuklar hakkında veri toplamada yararlıdır.

Neden Biz?

*Çocuklarımızın ihtiyaçlarını keşfederek gelişimlerine uygun aktivite ve ortam planlamasına bina ve sistem güncellemesi ile başladık.

*Bir sınıfta bir çok faaliyetin dikkat süresi ve motivasyon için yetersiz olduğunu gözlemleyerek istasyon sistemini geliştirdik.

*Çocuklarımızın ilgi alanlarını keşfetmek için geliştirdiğimiz bu yöntem ile çocuklarımız kendini ifade edebilen, bulunduğu ortama güven duyabilen kişiler olacak, huzurlu ve keyifli bir şekilde okulumuzdaki öğrenim süreçlerini tamamlayacaklardır.

*300 m2 alana kurulu üç tarafı bahçe olan okulumuzda fen-deney, oyun, sanat, drama, müzik ve kitap merkezleri bulunmaktadır. Bahçemizde yenidünya, zeytin, portakal, limon, mandalina, erik ve nar ağaçları yer almaktadır.

*Kaliteli besin tüketimi konusunda hassas davrandığımız okulumuzda paketlenmiş/fabrika bandından geçmiş ürün kullanmayız.

*Rafine şekerin metabolizmamızda açtığı hasarı bilerek çocuklarımızı damak lezzetlerini geliştirecek yeni tatlarla tanıştırırız. Çocuklarımız okulumuzda tam buğday un ile hazırlanmış mamuller tüketirler.

*Okulumuzda temizlik malzemeleri ve sıvı sabunlar organik olanlardan tercih edilir.

*Alanında deneyimli ve uzman kadromuzla geleceğin yetişkinlerine büyüme yolculuğunda rehber olduğumuz dünyamıza bekleriz.

Branşlarımız

01. YARATICI DRAMA

Yaratıcı Drama, bireyin kendini keşfetmesindeki en önemli araçlardan biridir. Çocuklarımızın da kendilerini fark etme döneminde oyun oynayarak, rol yaparak, grup içerisinde varlıklarını özgüvenle hissettirerek kendilerini keşfetmelerini sağlamak ilk hedeflerimizdendir. Yaratıcı Drama derslerinde her oyun ve her etkinlik ile çocuklarımızın kişisel gelişimlerine destek olurken, sanatsal ve sosyal becerilerini de artırmış olacağız. Hayal dünyaları, enerjileri ve özgün fikirleri ile her bir oyunun parçası olacak olan çocuklarımızın yaratıcı drama dersleri ile özgüvenleri aratarak gelişecektir. Dersin içeriğinde oyun oynama, rol yapma, doğaçlama, pandomim, tiyatro, masallar ve dramatizasyon çalışmaları yer alacaktır. Sosyal ve duygusal öğrenme içerikleri ( kişisel gelişim, empati kurma ve sosyal bilinç) yaratıcı drama yöntemiyle uygulanacaktır.

02. YARATICI DANS

Dans; hissetmek, anlamak ve iletişim kurmak için hareketin araç olduğu bir sanat dalıdır. Çocuklar iletişim kurmak istediklerinde en çok vücutlarını kullanırlar, dolayısıyla dans onlar için kendini ifade etmenin bir yoludur.

Yaratıcı hareket ve dans, beden eğitiminin ifade edici alanıdır. Hareket analizinde dört alan vardır. Bunlar; beden farkındalığı, bedenin nasıl hareket ettiği, bedenin nerede hareket ettiği, bedenin neyle ve kiminle hareket ettiğidir.

Yaratıcı dans, temel hedefi hareket etmek olan ve bu hareket etmenin amacı iletişim olan bir çalışmadır. Dansın dili harekettir ve enstrümanı bedendir. Bu enstrümanı kendi beden sınırlarımız içerisinde genişletip küçülterek neler yapabileceğimizi diğer sanat alanlarıyla destekleyerek deneyimleyebileceğimiz bir çalışmadır yaratıcı dans. Dans, öykü, müzik, resim, drama çalışmalarıyla zenginleştirilebilir. Yaratıcı hareket ve dansta hata olmadığı için, sınırsız özgürlükteki bedensel devinimini keyifle kullanmayı öğrenen eğitmenler çalıştığı çocuklara aynı özgürlüğü tanıyarak onlara alan açacaklardır. Bu çalışmalarda hareket etmeyi ve aynı zamanda hareketsizlikte durabilmeyi de deneyerek içsel kontrol noktalarını kullanmayı keşfedeceklerdir.

03. MÜZİK (ORFF/PİYANO)

Orff temelli bir müzik eğitimimiz vardır. Orff eğitimine ritme dayalı diğer sanat dalları (drama, dans) eşlik eder. Ritim duygusunun küçük yaşta çalışılması bilişsel ve sosyal alanda çocuklara katkı sağlar. Çocuk ritimle öğrenmeyi öğrendiği zaman bunu yetişkinliğinde de kullanabilir. Ritimle beraber sanat duygusu da gelişir. Birey doğaya ve sanata farklı gözle bakar. Deniz Işıltısı'nda müzik derslerine piyano da eşlik eder.

04. GÖRSEL SANATLAR

Görsel sanatlarda ağırlıklı olarak seramik eğitimi verilir. Çocuğun çamurla üç boyutlu eserler yaratırken hem ince motor kasları çalışır hem de ne yapacağını tasarlarken bilişsel alanı işlev gösterir. Bu durum psikomotor aktivasyonunu sağlar. Yani başka bir anlamda hem beden hem ruh çalışmış olur. Deniz Işıltısı'nda ünlü ressamların tablolarının taklitleri, müze gezileri, üç boyutlu çalışmalar ve tasarımlar görsel sanatların diğer faaliyetleridir.

05. JİMNASTİK

``Ağaç yaşken esnektir.`` düşüncesiyle temel hareket eğitimine önem veririz. Zaten esnek olan çocuğun esnekliğine katkı sağlamak ve kaslarını güçlendirmek ileride yaşanabilecek kas ağrılarını ya da duruş bozukluklarını engellemeye yöneliktir. Amacımız çocuklukta gelişen ve sağlığı simgeleyen uzun kasları çalıştırmaktır. Bu bağlamda Deniz Işıltısı'nda çeşitli duruşlar gösterilir, temel hareketler çalışılır ve 2'li duruşlar sergilenir.